Gmina Radomyśl Wielki na podstawie Art. 33 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz. U. 2017 poz. 1460) ogłasza otwarty nabór partnera spoza sektora finansów publicznych do realizacji projektu w obszarze edukacji – POPRAWA JAKOŚCI KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO - Nabór nr RPPK.09.02.00-IP.01-18-1018-17.
I. Cel partnerstwa/projektów:
Bezpośrednim celem projektu jest podniesienia warunków edukacji ogólnokształcącej wspierającej kluczowe umiejętności na terenie Gminy Radomyśl Wielki
Cele projektu są zgodne z następującymi celami EFS, określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady 1304/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie Europejskiego Funduszu Społecznego i uchylające rozporządzenie Rady (WE) nr 1081/2006:
- EFS zachęca do wysokiego poziomu kształcenia i szkolenia dla wszystkich i wspiera przechodzenie młodych ludzi z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia,
- EFS udziela wsparcia we wdrażaniu reform, w szczególności w dziedzinie zatrudnienia, kształcenia,
- równość szans – przedmiotowy projekt ma pozytywny wpływ na zwalczanie wszelkich form dyskryminacji oraz promowanie polityki równych szans.
W odniesieniu do celów tematycznych ujętych w art. 9 akapit pierwszy pkt 8, 9, 10 i 11 rozporządzenia (UE) nr 1303/2013 oraz zgodnie ze swoimi zadaniami EFS wspiera następujące priorytety inwestycyjne:
w ramach celu tematycznego „inwestowanie w kształcenie, szkolenie oraz szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności i uczenia się przez całe życie”:
- ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz zapewnianie równego dostępu do dobrej jakości wczesnej edukacji elementarnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego, z uwzględnieniem formalnych, nieformalnych i pozaformalnych ścieżek kształcenia umożliwiających ponowne podjęcie kształcenia i szkolenia;
- wyrównywanie dostępu do uczenia się przez całe życie o charakterze formalnym, nieformalnym i pozaformalnym wszystkich grup wiekowych, poszerzanie wiedzy, podnoszenie umiejętności i kompetencji siły roboczej oraz promowanie elastycznych ścieżek kształcenia, w tym poprzez doradztwo zawodowe i potwierdzanie nabytych kompetencji.
II. Typy projektów:
- Kształcenie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz właściwych postaw/umiejętności (kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej).
- Tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu.
- Wsparcie na rzecz zwiększenia wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie nauczania oraz rozwijania kompetencji informatycznych.
- Kompleksowe programy wspomagające szkołę lub placówkę oświaty w procesie indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi i w pracy z uczniem młodszym.
Potencjalny partner może przedstawić ofertę na poszczególne tematy.
III. Grupa docelowa projektu
Grupą docelową projektu są uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Radomyśl Wielki.
IV. Wymagania wobec partnera:
- Zgodność profilu działania potencjalnego partnera z obszarami interwencji projektu wskazanymi w punkcie II oraz celami partnerstwa.
- Przedstawienie opisu koncepcji udziału potencjalnego partnera w projekcie.
- Doświadczenia w opracowywaniu i realizacji projektów o podobnym charakterze.
- Uczestnictwo w realizacji projektu na każdym jego etapie, co oznacza również wspólne przygotowanie wniosku o dofinansowanie projektu oraz wspólne zarządzanie projektem, przy czym partner może uczestniczyć w realizacji tylko części zadań w projekcie.
- Wniesienie do projektu zasobów ludzkich (w tym potencjału kadrowego zaangażowanego w realizację projektu), organizacyjnych, technicznych lub finansowych.
V. Kryteria wyboru:
1. Zgodność działania potencjalnego partnera z celami partnerstwa - brak zgodności skutkuje odrzuceniem oferty. 2. Oferowany wkład partnera w realizację projektu i jego zgodność z celami partnerstwa – max. 20 pkt.
Ocenie podlegać będą:
a) zasoby organizacyjne i techniczne oceniane pod kątem realizacji przedmiotowego projektu – max 10 pkt. b) Zasoby ludzkie wraz z opisem ich kwalifikacji i doświadczenia: – max 10 pkt. 3. Doświadczenie partnera w realizacji projektów o podobnym charakterze – max 40 pkt.: - za udokumentowane doświadczenie w realizacji projektów – 2 realizowane w tym min. 1 pozytywnie rozliczony projekt w okresie ostatnich 3 lat (liczone od dnia złożenia oferty) – 20 pkt., 3 i więcej projektów realizowanych, w tym min. 1 pozytywnie rozliczony – 40 pkt. 4. Jakość koncepcji realizacji projektu partnerskiego, adekwatność proponowanego wsparcia do potrzeb grup docelowych, sposób Zarządzania Projektem/ zaangażowanie Partnera
w realizację projektu wraz z przedstawieniem propozycji podziału zadań i podaniem szczegółowego budżetu dla danego zadania – max 40 pkt.
VI. Wymagane dokumenty:
- Dokument potwierdzający status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących (wyciąg z KRS lub innej właściwej ewidencji, uwzględniająca stan faktyczny na moment złożenia oferty).
- Kopia statutu lub inny dokument potwierdzający zgodność działalności prowadzonej przez Partnera z celami partnerstwa.
- Oświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publicznoprawnych ani wobec innych podmiotów.
- Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania, w tym wykluczeniu, o którym mowa w art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 1870).
Dokumenty, o których mowa punkcie VI, mogą zostać złożone w formie kserokopii potwierdzonych przez Oferenta za zgodność z oryginałem zgodnie ze sposobem reprezentacji.
VII. Termin i sposób składania ofert
- Ofertę należy złożyć na piśmie pod rygorem nieważności.
- Oferta wraz z załącznikami (wskazanymi w punkcie V) musi być podpisana przez osobę lub osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych w imieniu podmiotu składającego ofertę.
- Oferta, która nie spełnia wymagań formalnych lub oferta, do której nie dołączono wszystkich wymaganych załączników podlega odrzuceniu i nie będzie rozpatrywana pod względem merytorycznym.
- Oferty partnerstwa należy składać w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Oferta partnerstwa” w Sekretariacie Urzędu Miejskiego lub nadsyłać do dnia 14 listopada 2017 roku (co najmniej 21 dni od dnia ogłoszenia naboru) do godziny 15.00 w Urzędzie Miejskim
w Radomyślu Wielkim Rynek 32, 39-310 Radomyśl Wielki.
- Oferty złożone po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 15 listopada 2017 roku.
- Wyniki naboru zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie BIP do dnia 17 listopada 2017 roku.
Radomyśl Wielki, 23.10.2017 r.
Burmistrz
inż. Józef Rybiński
|